یزدنوشت - سفرنامه


پیشنهاد می‌کنم حتماً صبح زود حرکت کنید. هرچه زودتر، بهتر. ما هفت که حرکت کردیم که ساعت دو به محلی که اجاره کرده بودیم، رسیدیم. مسیری که در پیش دارید، خشک، کویری، پر از کوه و … هست پس دقت کنید اگر صبح زودتر از هفت راه بیافتید مدت‌زمان آخر رسیدن به مقصد که شما خسته‌تر هم هستید، به ظهر و گرمای کویری تداخلی پیدا نخواهد کرد.

کل مسیر به دلیل اینکه کویری هست شما با مناظر بسیار زیبایی روبه‌رو هستید. پس پیشنهادم به شما این هست که حتماً صبحانه را در مسیر میل کنید. آسمان به شدت آبی با ابرهای بسیار زیبا، کوه‌های بسیار جالب از جاذبه‌های مسیر به شمار می‌رود. سعی کنید اصلاً عجله نداشته باشید و اگر طرف‌دار دیدن طلوع و غروب هستید، پیشنهاد می‌کنم حتماً زمان حرکت و مسیر را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که در جاده شاهد این پدیده بی‌نظیر هم باشید.

ما ساعت دو که به مقصد رسیدیم به دلیل اینکه آهسته و با توقف‌های خوب و به‌موقع در مسیر حرکت کرده بودیم، خستگی آن‌چنانی نداشتیم. نهار را که از قبل توسط یکی از هم‌سفرها آماده شده بود (الویه) خوردیم و طبق برنامه‌ریزی که از قبل انجام داده بودیم، به دوش گرفتن و استراحت کردن پرداختیم.

پیشنهاد بعدی که برای شما داریم، اهمیت‌دادن به استراحت است. باید انرژی خوب و کافی برای گشتن در میان آثار تاریخی و دیدنی یزد داشته باشید. همان‌طور که در مقدمه گفتم، سعی نکنید فقط دیدن کنید، عکس‌های خوب بگیرید و در حد توان دیگران را با جاذبه‌های این شهر آشنا کنید. برای این کار باید انرژی خوبی داشته باشید.

یک نکته کلی که برای همه مسافرت‌ها مهم هست. شب قبل حرکت همه افراد باید به‌موقع بخوابند. چرا؟ به‌خاطر وجود راننده در صورت خستگی راننده اصلی؟ نخیر … تا کسی ساک لباس‌هایش را در مبدأ جا نگذارد. البته قیمت لباس به‌قدری مناسب بود که بقیه هم چند دست لباس از پیراهن تا شلوار و هودی خرید کردند.

سایر قسمت ها:

قسمت اول

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *