یزدنوشت - سفرنامه


در این مجموعه پست سعی خواهم کرد، آنچه در سفر به یزد اهمیت دارد و لذت سفر را برایتان بیشتر خواهد کرد، شرح دهم. در ابتدا چند موضوع را به صورت کلی بیان می کنم و در ادامه به تفکیک روز و شب به شرح مکان های دیدنی و توریستی که خواهم پرداخت.

کلیات سفر به یزد:

اگر در سفرها اهل گردش، تفریح و گشت و گزار در اماکن تفریحی و توریستی هستید، حتماً صبح زود بیدار شوید. این موضوع دو دلیل دارد:

  • خنک بودن هوا
  • استفاده خوب از زمان و طول روز

اما صرفاً صبح زود بیدارشدن کافی نیست. قبل از حرکت یک برنامه‌ریزی کلان روزانه و شبانه داشته باشید و قبل از خروج از محل اقامت حتماً با استفاده از Google Map نسبت به سنجیدن مسافت محل مورد نظر تا اقامتگاه و برنامه زمانی خود مطمئن شوید. به نظر اگر فردی که به‌عنوان مادر خرج انتخاب کرده‌اید، کمی هم حوصله برنامه‌ریزی و زمان‌بندی داشته باشد، بسیار بسیار عالی خواهد شد.

اما به صورت کلی من از یزد چیزی جز زیبایی، مهمان‌نوازی اهالی، توریست‌های زیاد که همگی از شما انتظار راهنمایی دارند، نظافت خوب اقامتگاه‌ها و مکان‌های توریستی و … ندیدیم.

پیشنهادم به شما این است که در این سفر حتماً سعی کنید با توریست‌ها ارتباط برقرار کنید، گپ و گفت سازنده در تصویرسازی خوب از ایران بسیار مؤثر است و خودتان نیز از زیبایی شهر به سلیقه خود عکس تهیه کنید و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. چرا؟ صنعت گردشگری اهمیت و درآمدزایی خوبی برای کشور دارد. شاید آنهایی که باید عملکرد خوبی داشته باشند، ندارد، ما که می‌توانیم با همین حرکات ساده، تبلیغ هرچند حداقلی داشته باشیم.

پس به صورت کلی قرار بر این شد که:

  • صبح زود بیدار شوید
  • صبحانه میل کنید
  • برنامه کل روزتان که شب قبل نهایی شده است را بررسی کنید.
  • پیش به‌سوی گردش
  • ثبت لحظه‌های خوب و زیبا
  • برنامه‌ریزی روز بعد

در آخر بنده این سفر را در تاریخ ۷ آبان ۹۸ رفته‌ام و برای اینکه بدانید چه نوع لباسی با خود در سفر ببرید، حتماً درجه هوا را از طریق گوگل چک کنید و از محلی‌های شهر مدنظر خود نیز سؤال کنید.

در پست‌های بعدی به تفکیک روز و شب به ارائه اطلاعات مربوط به مکان‌های توریستی خواهم پرداخت.

سایر قسمت ها:

قسمت دوم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *